Mis on KiVa?

KiVa on teadus- ja tõenduspõhine kiusamisvastane programm, mis on töötatud välja Soome haridus- ja kultuuriministeeriumi toetusel Turu ülikoolis. KiVa programmi tõhusus on teaduslikult tõestatud riikliku juhuvalikuga kontrolluuringu ja mitme muude uuringute kaudu. KiVa programmi kasutatakse kogu maailmas ja see on maailma enim uuritud kiusamisvastane programm.

KiVa eesmärk on kiusamise ennetamine ja kiusujuhtumine tõhus lahendamine. Programm põhineb kiusamise ja selle mehhanismide aastakümnete pikkusel ulatuslikul uurimisel. KiVa tugineb kolmel sambal: ennetamine, sekkumine ja jälgimine.

Igal õpilasel on õigus kiusamise korral paluda abi igalt koolitöötajalt.

Klassijuhataja uurib seda olukorda, kiusamise korral pöördub ta KiVa meeskonna liikmete poole, täites elektrooniliselt vormi "Võta ühendust KiVaga".

Lisateavet KiVa organisatsiooni kohta leiate siitlink opens on new page.

Miniõpik vanematele on siinlink opens on new page.

Avaldatud 07.02.2021. Viimati muudetud 07.02.2021.