Vaktsineerimine

Loomise kuupäev 19.08.2021

Austatud lapsevanem, hea õpilane,

Selleks, et koolitöö saaks algaval õppeaastal toimuda kontaktõppena koroonaviiruse jätkuvale levikule vaatamata, pakub Tallinn vähemalt 12-aastastele õpilastele ja peredele võimalust kahel augusti lõpu nädalavahetusel võimalust eelregistreerimata vaktsineerida Pfizer-BioNTech Comirnaty vaktsiiniga.

Vaktsineerima on võimalik minna mistahes kooli järgnevast valikust:

21.-22. augustil k 10-20 toimub vaktsineerimine Kesklinnas Tallinna Reaalkoolis (Estonia pst 6), Lasnamäel Tallinna Läänemere Gümnaasiumis (Vormsi 3) ja Tallinna Laagna Gümnaasiumis (Vikerlase 16), Haaberstis Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis (Järveotsa tee 31), Mustamäel Tallinna 32. Keskkoolis (Kiili 10) ja Põhja-Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis (Mulla 7).

27.-29. augustil k 10-20 on vaktsineerimine Kesklinnas Tallinna 21. Koolis (Raua 6), Kristiines Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (Nõmme tee 32), Lasnamäel Lasnamäe Gümnaasiumis (Pae 59) ja Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9), Pirital Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19), Haaberstis Tallinna Õismäe Vene Lütseumis (Õismäe tee 28), Mustamäel Tallinna 53. Keskkoolis (J. Sütiste tee 42) ja Tallinna Tehnikagümnaasiumis (Sõpruse pst 187), Nõmmel Tallinna Nõmme Põhikoolis (Raudtee 68) ja Põhja-Tallinnas Ehte Humanitaargümnaasiumis (Ehte 9).

Miks vaktsineerida?

COVID-19 haigust põhjustab koroonaviirus, haigussümptomid on mittespetsiifilised ja nende raskusaste võib olla erinev. Haigus võib kulgeda ilma haigustunnusteta, aga ka väga raskelt mitmete tüsistustega, mis püsivad ka haiguse läbipõdemise järel. Covid-19 vastu nakatumise eest kaitseb kõige paremini vaktsineerimine.

Mida teha?

•             Vaktsineerimine on vabatahtlik ning alla 18-aastase õpilase vaktsineerimiseks peab lapsevanem andma nõusoleku. Nõusoleku väljendamiseks võib vanem tulla koos lapsega vaktsineerimisele, lapse vaktsineerimisele registreerida digilugu.eelink opens on new page või telefonil 1247 või anda kirjaliku nõusoleku.

•             Lapsevanema kirjaliku nõusoleku vormlink opens on new page. Lapsevanem võib a) nõusoleku vormi täita, digiallkirjastada ja saata kooliõele …@kth.ee (iga kool lisab oma kooliõe meiliaadressi, kooliõdede kontaktid https://kooliode.ee/koolid-ja-koolioed/link opens on new page); b) nõusoleku vormi täita, välja trükkida, allkirjastada või c) kirjutada käsitsi kaasapandud vormi eeskujul nõusolek ja see allkirjastada. Paberil nõusolek tuleb vaktsineerimisele kaasa võtta.

•             Vaktsineerima tulles on vajalik kaasa võtta ID-kaart ning alla 18-aastase õpilase puhul, kui ta tuleb ilma vanemata, lapsevanema kirjalik nõusolek.

•             Iga Tallinna õpilane saab vaktsineerima minna mistahes kooli, kus vaktsineerimine toimub.

Põhjalik info vaktsiini koostise, vastunäidustustuste, võimalike kõrvaltoimete ja hoiatuste kohta on leitav https://vaktsineeri.ee/covid-19/covid-19-vaktsiinidlink opens on new page.

Iga vaktsiinisüsti saanud õpilane saab väikese meene ning osaleb auhinnaloosis.

Aitäh Teile, et olete oma last koroonast tingitud õppetöö ümberkorralduste ajal toetanud ning aitate kaasa, et ühiselt koroonale vastu astuda!

Lugupidamisega

Andrei Kante